A kiállított negyvenegy alkotás elsősorban, háromnegyed részben családi örökség, amelyet a múzeum tulajdonában található négy festmény - ebből egy a művész ajándéka-, valamint Erdei Péter gyűjteményéből nyolc alkotás egészít ki.
Első látásra kissé heterogénnek tűnhet ez az anyag a kevésbé tájékozott látogató számára, hiszen láthat itt szobrokat, festményeket, tanulmányokat a húszas évekből és van itt olyan alkotás is, amelyet az alkotó ajándékként készített az ezredfordulón.
Kiegészítésképpen a szervezők szerepeltetnek a tárlaton kismonográfiákat, katalógusokat, rajzokat, sőt Mohy Sándor önálló kötetét, a Műhelynaplót is, amely 1981-ben jelent meg a Dacia Kiadónál.
„Talán ez a Mohy teljes életművéhez képest szerény tárlat is igazolja, hogy ő az egyik legjelentősebb szatmári képzőművész, aki hatalmas életműve mellett igen jelentős művészeti közírói és művészetpedagógusi munkássággal rendelkezik. Művészek generációit indította útra az ötvenes és a hatvanas években Erdély egyetlen képzőművészeti főiskoláján, a volt tanítványok közül sokan ma térségünk képzőművészetének vezető, alkotói akik mindmáig szeretettel és hálával emlékeznek egykori tanárukra." - mondta el Muhi Sándor.